З доповненою реальністю: книгу про знищені дерев`яні церкви презентували у Березні на Чернігівщині. ФОТО

«Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» — видання під такою інтригуючою назвою презентував у Березнянському історико-краєзнавчому музеї імені Григорія Вірьовки на Чернігівщині відомий український видавець Олександр Савчук.

 

За його словами, книга побачила світ бюджетним коштом, за підтримки Українського культурного фонду. Наклад в 1 тисячу примірників скерують, здебільшого, до районних та обласних бібліотек, краєзнавчих музеїв, фахівців тощо. Влітку видання з’явиться у вільному продажу.

 

«До нього увійшли розвідки харківського дослідника українського дерев’яного храмового будівництва, мистецтвознавця, культуролога та музейника Стефана Таранушенка. У 20-х-30-х роках минулого століття він обстежив і описав сотні сільських церков, які невдовзі були безжально зруйновані радянською владою. До нашого видання включено його матеріали усього про 5 таких храмів, 3 з яких – на Чернігівщині», — повідомив видавець.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОЧАВСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ 2021: СКІЛЬКИ ВІН ТРИВАТИМЕ І ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ

 

У книзі зокрема представлено описи, креслення та фото Троїцької церкви у Пакулі (зведена 1710-го), Вознесенській у Березні (1759) та Миколаївської у Нових Млинах (1760), де нещодавно віднайшли ікони.

 

 

Видавець сподівається, що видання викличе захоплення у молодого покоління. Ще б пак, книга дає змогу не лише прочитати і уявити стародавні дерев`яні храми, але й побачити їх віртуальні копії. Для цього слід лише навести смартфона на QR-код, який вміщено наприкінці кожного розділу. На екрані можна буде побачити 3D-модель церкви в ранковому, денному чи нічному вигляді з різних ракурсів, навіть з висоти пташиного лету. Створення лише однієї з таких реконструкцій обійшлося у 120-130 тисяч гривень. Над цим працювала команда архітекторів, програмістів та веб-дизайнерів.

 

 

Сьогодні, аби туристи могли побачити 3D-відновлення Вознесенської церкви, на її колишньому місці, по вулиці Шевченка у Березному, поблизу офісу ТОВ «Березнянський», встановили інформаційний стенд. Він вміщує інформацію про церкву, її характеристики та зовнішній вигляд. Відсканувавши QR-код на стенді, можна «викликати» на екран смартфону 3D-модель знищеного храму.

 

 

Презентація книги та інформаційного стенду відбулися у рамках прес-туру Чернігівського медіа-центру «Моє місто».

 

 

Детальніше про це у матеріалі згодом.

 

Фото — Станіслав Клопот

 

Источник

Новости Чернигова