З якою ініціативою звернулася до очільника Ніжина переселенка з Харківщини Ольга Ханіна

Повномасштабне вторгнення певним чином вплинуло на тематику звернень громадян до місцевої влади Ніжина. Так, серед десятка питань, які розглядалися сьогодні, 7 лютого, на прийомі міським головою Олександром Кодолою, два були пов’язані з війною. Точніше, з її наслідками.

Сім’я Ханіних з п’ятьма дітками, четверо з яких — прийомні, переселилася до Ніжина з Харківської області у жовтні минулого року. Дружина Ольга Михайлівна та чоловік Юрій Федорович — батьки-вихователі. Будинок Ханіних розташовувався у кількох стах метрах від кордону.

Ольга Михайлівна працювала спочатку вчителькою початкових класів, потім директором школи. Завідувала дитячим садком, була місцевим депутатом. Вони з чоловіком мають двоє власних дітей, старший син вже дорослий. На Харківщині мали приватне обійстя, тримали невелике домашнє господарство.

У березні минулого року подружжя Ханіних збиралося прийняти у сім’ю ще п’ятеро діточок. Навіть документи встигли оформити. Але війна завадила…

Ніжин обрали не випадково: тут народилася мати Ольги Михайлівни. За освітою вона теж педагог. Свого часу попала за розподілом до Харківської області. Хто ж думав, що через війну їм доведеться згадати про Ніжин?!

Зі слів Ольги Михайлівни, місто їм дуже сподобалося. Зокрема, реконструйована центральна вулиця Гоголя та алея Шевченка. Задоволені й викладанням та умовами, створеними для навчання, у Ніжинської гімназії №10, яку відвідують троє дітей. Ханіни мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Бажання — взяти на виховання ще п’ятеро-шестеро прийомних дітей — подружжя з Харківщини не полишає. Мріють відкрити у Ніжині будинок сімейного типу. Тому потрібно житло. Поки що вони його винаймають.

Як зазначила начальник служби у справах дітей Ніжинської міської ради Наталія Рацин, вони зацікавлені у тому, щоб бажання даної подружньої пари здійснилося.

Міський голова Олександр Кодола вважає запропоновану подружжям Ханіних справу благородною, тому їм потрібно допомогти. За вказівкою очільника міста буде скеровано запит до Міністерства соцполітики, щоб дізнатися, чи заплановані цьогоріч у державному бюджеті кошти на створення будинків сімейного типу. Якщо відповідь буде негативною, тоді місцева влада шукатиме інші можливості, аби допомогти даній родині.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Источник

Новости Чернигова