З нагоди 70-річного ювілею художника-авангардиста Петра Бойка відкрилася його персональна виставка

25 квітня 2024 р.   23   0

25 квітня свій 70-річний ювілей відзначає знаний український художник-авангардист Петро Бойко, відомий своїм талантом та неповторним баченням світу. З цієї нагоди у прилуцькій книгозбірні імені Любові Забашти відбулося відкриття його персональної виставки.

Тож ми теж вирішили поцікавитися у митця, що ж він хотів донести глядачу своїми роботами?

Петро Бойко екстраординарна особистість. З дитинства захоплювався малюванням, живописом і колекціонуванням. В юнацтві він відносив себе до руху «хіпі», багато подорожував. За свою бунтарську антирадянську поведінку неодноразово затримувався співробітниками міліції і КДБ.

З 2012 року є членом Національної спілки художників України. У приватній оселі-музеї митця є сотні зразків живопису і старожитностей. Картини Петра Бойка зберігаються в приватних колекціях шанувальників живопису з України, росії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю та США. Велику роль у житті та творчості митця відіграв художник Едуард Усов.

Виставка представляє полотна останнього періоду його творчості, які репрезентують хрестоматійний декоративний експресіонізм митця та його впізнавану манеру виконання.

На початку війни свої твори він присвячував містам, які найбільше постраждали від російської агресії — Маріуполю, Бучі, Ірпеню, а воєнна тематика була головною у його творчості. Але потім зрозумів, що людям потрібні надія, оптимізм, духовна підтримка, щоб вірити у перемогу і наближати її. Так з’явилася картина під назвою «Перемога, земля та море».

Глядачі у захваті від його неординарних робіт. Кожен бачить на них своє.

У перші місяці війни одіозний художник не міг дивився на яскраві фарби. На полотнах була війна. Багато робіт віддавав і віддає для підтримки ЗСУ, їх купують, а волонтери кошти беруть на потреби військових. Зараз у Петра Бойка на серці — тільки думки про Перемогу. І цю виставку він готував з думками про нашу Перемогу. Художник резюмує, що в людях багато тривоги, яку він тонко відчуває. А відтак усім пропонує свої ліки, які називає мистецтвом.

Джерело

Новости Чернигова