З початку року на Ніжинщині 148 домашніх кривдників притягнули до адмінвідповідальності

З початку 2021 року співробітники Ніжинського районного управління поліції склали 148 протоколів за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінових заборонних приписів.

 

Про це повідомляє прес-служба поліції Чернігівської області.

 

За ці правопорушення згідно зі статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається накладання штрафу до 340 гривень, громадські роботи строком до 40 годин або адмінарешт строком до тижня.

 

Якщо кривдник/ця вчинив ці дії вдруге за рік, то сума максимального штрафу зростає удвічі, громадські роботи — до 60 годин, адміністративний арешт — до 15 діб.

 

З початку року дізнавачі поліції в Ніжинському районі відкрили 5 проваджень за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі кривдника/ці на строк до двох років.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ 1300 ДІТЕЙ ВИХОВУЮТЬСЯ У 574 РОДИНАХ, ЩО ОПИНИЛИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

 

Так, поліція завершила досудове розслідування за фактом домашнього насильства 33-річного мешканця одного з сіл Борзнянської громади відносно своєї дружини.

 

У 2020 році молодик кілька разів вчиняв психологічне насильство та погрожував розправою дружині, виганяв її з двома малолітніми дітьми з дому.

 

 

За цими фактами поліція відкрила кримінальне провадження, яке з обвинувальним актом вже скероване до суду.

 

Нагадаємо, що у Ніжинському та Прилуцькому районних відділах поліції нещодавно запрацювали мобільні групи з протидії домашньому насильству. Вони першими прибувають на виклики та надають кваліфіковану допомогу потерпілим.

 

Фото з мережі

 

Источник

Новости Чернигова