З серцем: працівниця Чернігівського апеляційного суду шиє ляльки. ФОТО

Вона більше 40 років працює у судовій системі. Шиє ляльки, щоб відволіктися.

Чернігівці Валентині Терешко 61 рік. Сім років тому вона знайшла для себе хобі – виготовляє ляльок у техніці «скульптурний текстиль». А щоб кожен виріб був особливим, Валентина вшиває своїм лялькам серце, повідомляє Суспільне Чернігів.

Жінка 43 роки працює в Апеляційному суді Чернігова. За цей час роботи їй довелося стикатися з різними історія життя:

«Важка праця, дуже важка. Розглядали справи резонансні, зґвалтування, вбивства навмисні, де була ще найвища міра покарання тоді», — каже жінка.

Після роботи вона поспішає додому, там на неї чекають ляльки. Надихнувшись творчістю американки, яка виготовляє ляльки у людський зріст, сім років тому Валентина і сама взяла до рук матеріали.

Під музику Шопена жінка починає процес створення нової ляльки.

«Слухаю музику, й руки роблять своє. Можу слухати, потім сісти, подивитися і сказати їй: не ображайся, сьогодні я тобі не зробила чогось, завтра закінчу, завтра ти будеш красуня», — розповідає Валентина.

Все, що необхідно — синтепон, голка для валяння та звичайні жіночі капронові колготи. Кожній ляльці робить серце.

«Я його роблю сама із пластику, який треба запікати. Кладу на руку і кажу: неси радість, здоров’я, благополуччя. І прикріпляю», — сказала вона.

Валентина вчилась робити ляльок за онлайн майстер-класами, за технікою «скульптурний текстиль». Мініатюрний одяг та взуття жінка також робить сама.

Собівартість однієї такої ляльки – не більше 50 гривень. Але їх не продає. Тільки дарує.

Фото – Суспільне Чернігів

Источник

Новости Чернигова