Загальноміський суботник: добрі справи разом

17 жовтня чернігівці разом із міським головою Владиславом Атрошенком долучилися до загальноміського суботника.

Під час вибору локацій були враховані заявки та побажання жителів Чернігова щодо озеленення своїх вулиць і мікрорайонів, які вони могли залишити раніше, зателефонувавши до міського кол-центру.

І вже в суботу від восьмої години ранку чернігівці вийшли, щоб навести лад біля своїх будників, підремонтувати чи підфарбувати за потреби, висадити дерева та кущі. На толоку виходили цілими сім’ями – з дітьми, внуками і навіть домашніми улюбленцями.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-1

Головними локаціями для висадження дерев стали вулиці Єськова, І. Мазепи, Підвальна, Чернишевського, мікрорайону «Астра», територія Березового гаю. У КП «Зеленбуд» спеціально до цього дня підготували різноманітні декоративні дерева та кущові рослини, які висадили в місті.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-2

На Єськова вже о 8-й ранку мешканці спільно з працівниками «Зеленбуду» готувалися до озеленення вулиці.

Три сусідки – Любов Василівна, Валентина і Тетяна – розповідають: на суботник вийшли з відмінним настроєм, адже хочуть долучитися до позитивних змін, що вже відбулися в місті. Кажуть, приїхали до Чернігова в 70-ті роки, молодими і завзятими. Виросли діти, з’явилися внуки, а гарних змін у рідному Чернігові вже втомилися очікувати.

Коли міським головою став Владислав Атрошенко, навіть не вірили, що за п’ять років можна так змінити Чернігів. Дуже подобаються нові дороги, що з’явилися в місті, біля їхнього будинку також навели лад, зробили нові тротуари, тепер ось дерева садитимуть. «А ми їх будемо доглядати й поливати. Ці дерева будуть тішити нас, коли ростимуть, а коли виростуть – наших дітей та онуків. Це робота на багато десятиліть для нашого майбутнього», − кажуть жінки.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-3

Під час ремонтних дорожніх робіт у цьому мікрорайоні деякі дерева довелося зносити. Але позиція міського голови Владислава Атрошенка така: зелені насадження, які довелося прибрати через ремонти, мають повернутися, і навіть у більшому обсязі.

Добре попрацювали на вулиці Чернишевського – тут по обидва боки висадили великі саджанці кленів, які дуже яскраво виглядають усі сезони, змінюючи колір листя з зеленого навесні та влітку до помаранчевого й червоного восени.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-4

У Березовому гаї висадили березу, липу, сумах. Ця локація має попит серед екоактивістів, які піклуються про дерева та періодично висаджують тут нові.

Привели до ладу й висадили гарні декоративні рослини і на території, що на перетині вулиць Нової та Підвальної. Ця місцевість завжди виглядала дуже неохайно, про неї «дбають» самі тутешні мешканці, часто залишаючи тут різне побутове сміття. Тому перед тим, як висаджувати дерева, тут прибрали, вкрили майбутню клумбу шаром родючого ґрунту і тільки тоді взялися до озеленення – тут висадили гібіскус, мітловидну гортензію та туї.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-5

Активно попрацювали і у дворах по вулиці Толстого. Тут прибирали, фарбували і загалом навели лад.

− Чернігівці, ви надзвичайні! Наш Чернігів стає все красивішим, а ми з вами разом продовжуємо рухатися вперед! Дякую за спілкування та за те, що ви долучилися до створення краси у нашому рідному домі – Чернігові! − звернувся до містян мер Чернігова Владислав Атрошенко.

Загальноміський суботник: добрі справи разом, фото-6

Міський голова також зауважив, що потрібно за будь-яких бюджетних обставин знаходити можливість висаджувати щороку по 1000 дерев, у тому числі й поступово замінюючи старі й аварійні дерева, перетворюючи всі мікрорайони Чернігова на зелені оазиси – як це й належить сучасному європейському місту.

Источник

Новости Чернигова