Закрити, не можна утримувати: обласна влада хоче ліквідувати дитячий санаторій та гімназію ВІДЕО

Облрада після тривалих дискусій та судових рішень таки знову зібралася у повному складі.

 

На четверту сесію винесли понад 100 питань. Однак розглянути вдалося не більше 20.

 

Досить пасивно депутати відреагували на інформацію обласного прокурора про результати роботи відомства, не задавши йому жодного запитання. Набагато більше обранців цікавила тема медицини. Начальник управління охорони здоров’я Петро Гармаш заспокоїв – ситуація з ковідом стабілізувалася.

 

«На нашу думку ми вийшли на плато. Скільки утримається ? На вдається контролювати», – сказав Петро Гармаш.

 

Депутати переймалися долею збудованих торік амбулаторій, які досі не приймають хворих, бо зачинені.

 

«Деякі амбулаторії не введені в експлуатацію. Не підписані договори, бо не відповідають ДБН. Яка ситуація. Не введені в експлуатацію амбулаторії, які оформлюють документацію на введення», – говорить депутат Сергій Пащенко.

 

А от питання ліквідації дитячого санаторію «Пролісок», яке знову ініціює адміністрація та більшість в облраді, ледь не пересварило депутатів. Причина банальна – немає грошей на утриманні та ремонт, а шукати фінансування чиновники не можуть чи не хочуть.

 

«Я проти , але життя диктує умови. Якщо не можемо надати послуги, тотреба приймати непопулярні рішення», – каже перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

 

Дивною для депутатів виявилася еволюція бачення радикала Дмитра Блауша, який минулого року критикував владу і захищав збереження санаторію.

 

«Політика держави – закрити, закрити закрити. Це недолуга політика і брак грошей. Ситуація з кричуща і показова», – казав Дмитро Блауш у 2020 році.

 

А тепер Дмитро Блауш, сівши в крісло заступника голови облради, вже образливо висловлюється на адресу санаторію.

  

«Коли путівки беруть батьки і є вибір: море чи «Пролісок», то який дурень поїде в «Пролісок»? Це щира правда», – говорить він.

 

Депутат з «Батьківщини» Сергій Пащенко закликав колег не приймати ганебних рішень і зберегти єдиний в такому роді заклад. Підтримали його, й інші депутати та працівники санаторію, яким загрожує безробіття.

 

«Якщо протікає дах, то вже закривати будинок чи що? Давайте шукати можливість, щоб відремонтувати єдиний і останній дитячий санаторій. Депутати, що виробите? Якщо приймемо рішення і ліквідуємо, то більше санаторію не побачимо», – говорить депутат облради Сергій Пащенко.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СХАМЕНІТЬСЯ: СЕРГІЙ ПАЩЕНКО ЗВЕРНУВСЯ ДО ДЕПУТАТІВ ОБЛРАДИ З ПРИВОДУ ЗАКРИТТЯ ЄДИНОГО ДИТЯЧОГО САНАТОРІЮ

 

«Діти задоволені. 5-ти разове харчування. Виховні заходи, лікування – оздоровчий заклад», – розповідає працівниця дитячого санаторію «Пролісок».

 

Закрити санаторій «Пролісок» депутати не змогли через технічні проблеми із системою голосування. Вони виявилися настільки серйозними, що довелося перенести засідання на п’ятницю.

 

Облрада також могла ліквідувати ще один заклад – Сновську гімназію, але це питання на початку сесії зняли з розгляду.

 

 

Источник