Командування прокоментувало ситуацію в одному з підрозділів на Харківщині після розголосу у соцмережах Ілюстративне фото: Depositphotos Після скандалу з неналежним забезпеченням захисників на Куп’янському напрямку, Генеральний штаб ЗСУ повідомив про звільнення керівників 14 окремої механізованої бригади й 10 армійського корпусу. Чому це важливоКуп’янськ – місто на сході Харківської області. Селище Куп’янськ-Вузловий, розташоване поряд з ним, є важливим логістичним вузлом для залізниці. Захисникам вдалося звільнити більшу частину Куп’янська наприкінці 2025 року. Водночас ця успішна операція знову актуалізувала питання про можливий конфлікт між командувачем Угрупування об’єднаних сил Михайлом Драпатим і головкомом ЗСУ Олександром Сирським. Раніше у соцмережах з’явилась інформація про значні проблеми із забезпеченням бійців 14 бригади харчами й водою на одній з позицій. Українська правда вказує, що про проблеми розповіли донька колишнього військового бригади Іванна Побережнюк й дружина одного з бійців Анастасія Сільчук. «Кожна посилка на 7–14 днів. Воду добуваємо самі дощову (зимою топили сніг), воду якщо скидали, то 1,4-2,5 літри. Часті ситуації коли зовсім немає зв’язку по троє четверо суток з позиціями. Така ситуація на усіх наших позиціях. Доставка навіть критичних медикаментів відбувається тільки разом з доставкою їжі», – написала Сільчук, посилаючись на бійців бригади. Згодом на ситуацію відреагував Генштаб ЗСУ. Він вказує, що окупанти систематично завдають авіа- й ракетних ударів по переправах через річку Оскіл – це суттєво ускладнило забезпечення підрозділів Сил оборони у районі Куп’янська, й логістику там забезпечують завдяки плавзасобам й важким безпілотникам. «Командуванням вживаються заходи щодо посилення протиповітряної оборони та протидронового захисту на цьому напрямку. Здійснюється нарощення системи радіоелектронної боротьби. У цих складних умовах особлива увага приділяється забезпеченню наших військовослужбовців, які виконують завдання на передньому краї», – заявляють у повідомленні. Водночас, пише керівництво ЗСУ, попереднє командування 14 ОМБр приховувало реальний стан справ, втратило деякі позиції й допустило «низку прорахунків» стосовно забезпечення військових – так, зафіксовано проблеми з постачанням харчів на одну з позицій бригади. Генштаб заявляє, що нещодавно на позицію військових 14 бригади доставили черговий вантаж з продовольством – й за сприятливих умов обіцяють негайно евакуювати захисників. Загалом командування пише про такі рішення: → щоб виправити ситуацію, усунуто з посади командира бригади підполковника Анатолія Лисецького (керував з’єднанням з 2025-го) й звільнено з призначенням на нижчу посаду очільника 10 армійського корпусу бригадного генерала Сергія Перця; → новим комбригом став полковник Тарас Максімов, який з грудня 2024 по лютий 2026-го очолював 155 бригаду «Анна Київська». До нього у бригаді сталось масове самовільне залишення частини військовими, а екскомандувач бригади Дмитро Рюмшин став підозрюваним у відповідній справі; → новим командувачем корпусу став бригадний генерал Артем Богомолов, який раніше, зокрема, керував тактичною групою «Куп’янськ»; → розслідування порушень проводить комплексна комісія Сухопутних військ; → зараз закінчується службове розслідування щодо посадовців 14 бригади – за її результатами обіцяють ухвалити «відповідні управлінські рішення» й скерувати результати перевірки до правоохоронців; → нове керівництво бригади і корпусу працює над нормалізацією ситуації й налагодженням забезпечення захисників на бойових позиціях; → командувачу Угрупування об’єднаних сил генерал-майору Драпатому, якому підпорядковується 10 корпус, доручили перевірити «всебічне забезпечення» військових, що виконують завдання на передовій.
