Заморожування яйцеклітин як спосіб відкласти материнство на пізніший строк

Якщо жінка через певні обставини вирішить відстрочити вагітність і народження дитини, їй стане в пригоді сучасна репродуктивна технологія кріоконсервації – заморожування яйцеклітин в умовах кріобанку протягом необмеженої кількості часу без втрати їхньої здатності до запліднення. Дозволяє підвищити приживаність ембріонів та ймовірність зачаття, яке відбувається частіше, ніж за умови використання свіжих статевих клітин. Ооцити заморожуються в рідкому азоті при температурі -196 °C, довго зберігаючи свою життєздатність.

Завдяки використанню такої технології жінка в будь-якому віці може стати щасливою мамою здорового малюка.

У яких випадках доцільно заморозити свої яйцеклітини

Це значно збільшує можливість стати батьками пацієнтам, які не можуть із різних причин зачати дитину. Оскільки після 35-річного віку в організмі жінок порушується баланс гормонів, суттєво знижуються якість і кількість ооцитів, їх кріоконсервація в оптимальний для пологів період (від 18 до 28 років) дає можливість зачати та виносити плід у будь-якому віці. Показання до заморозки яйцеклітин:

— відстрочення материнства через кар'єрні амбіції, освіту або інші особисті причини;

— одержання сеансів променевої та хімієтерапії жінками з онкологічними захворюваннями, котрі негативно впливають на функцію дітонародження. У цьому разі збереження життєздатних ооцитів дозволяє їх використовувати після лікування;

— діагностований ендометріоз, порушення нормального функціонування яєчників;

— бажання відстрочити народження наступної дитини;

— передчасне зниження запасу ооцитів у яєчниках;

— часті випадки раннього настання менопаузи у близьких родичів;

— бажання завагітніти шляхом запліднення своєї яйцеклітини донорською спермою при відсутності статевого партнера;

— наявність серйозних хронічних гінекологічних захворювань.

При відсутності можливості запліднення ооцитів сперматозоїдами чоловіка або донора яйцеклітини збирають протягом кількох менструальних циклів у кріобанк із наступним заморожуванням, яке зберігає їхню здатність до зачаття.

У чому переваги відкладеного материнства

 

Кріоконсервація ооцитів дозволяє:

— заморожувати яйцеклітини у молодшому віці, коли у жінки краще здоров'я та висока здатність до зачаття;

— використовувати заморожені ооцити після завершення лікування ракових захворювань, а також у разі визначеного безпліддя;

— уникнути повторної гормональної стимуляції штучної овуляції для отримання яйцеклітин.

Задля збереження свого біоматеріалу на пізніший термін вагітності жінки, які планують народити дитину після тридцятирічного віку, можуть скористатися спеціальною програмою «Відкладене материнство».

 

Як здійснюється збереження яйцеклітин

 

Клініка репродуктивної медицини надає можливість кріоконсервації жіночих статевих клітин, оскільки вони закладаються в яєчниках плода ще під час внутрішньоутробного розвитку й не оновлюються протягом усього життя жінки. Тому чим раніше ооцити відбираються на зберігання, тим вищою буде їхня якість і здатність до запліднення. Етапи програми «Відкладене материнство»:

1. Консультація репродуктолога з визначенням наявного запасу ооцитів при відсутності протипоказань до стимуляції росту фолікулів.

2. Стимуляція дозрівання фолікулів протягом двох тижнів під повним ультразвуковим контролем цього процесу.

3. Забір ооцитів в умовах внутрішньовенного знеболення, що здійснюється на 14-й день менструального циклу.

4. Заморожування (вітрифікація) яйцеклітин та зберігання їх у кріобанку клініки доти, доки жінка спланує народження дитини та вирішить здійснити зачаття.

Після розморожування ооцитів відбувається їх запліднення, культивування ембріонів, їх перенесення в порожнину матки. Результатом успішного виношування вагітності під наглядом кваліфікованого репродуктолога є народження довгоочікуваного здорового малюка.

Джерело: reprolife.ua

Источник

Новости Чернигова