Заступник Міністра Тарас Висоцький ознайомився з доробками чернігівських мікробіологов. ФОТО

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький 12 березня під час робочої поїздки на Чернігівщину відвідав Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.

Директор Інституту Анатолій Москаленко ознайомив гостя з експозицією наукоємних розробок колективу, які з успіхом впроваджуються в сільськогосподарських підприємствах усіх регіонів України, а окремі – і за кордоном.

У своїй короткій презентації про Інститут директор висвітлив основні етапи його створення та становлення, сучасний стан та основні напрями наукових досліджень, здобутки чернігівських мікробіологів та внесок наших наукових розробок у функціонування агропромислового комплексу держави.

Заступник Міністра особливо зацікавився тим фактом, що лише за 2010-2019 рр. фактичне застосування мікробних препаратів Інституту на полях України дозволило зекономити біля 72 тисяч тонн аміачної селітри.

Професійно оцінив Тарас Висоцький і необхідність дієвої сертифікації мікробних препаратів, як вітчизняних, так і, особливо, імпортних стосовно перевірки їх, передусім, на наявність патогенних мікроорганізмів.

Напружений робочий графік дозволив гостю відвідати лише дві із восьми лабораторій Інституту.

Завідуюча лабораторією пробіотиків Наталія Кравченко представила коло наукових проблем, над якими працює колектив лабораторії та мікробні консерванти, які дозволяють тваринникам краще зберігати і підвищувати якість сінажу, силосу й корнажу.

Великим попитом аграріїв користується також біородентицид «Антимишин» для боротьби з дрібними мишоподібними гризунами.

В Колекції корисних ґрунтових мікроорганізмів, яка має статус національного надбання і є своєрідним генофондом для створення біопрепаратів, завідуюча сектором Юлія Воробей ознайомила заступника Міністра з науковими та практичними аспектами діяльності співробітників Колекції, клопіткою роботою щодо забезпечення гарантованого довготривалого зберігання мікроорганізмів.

Також були досягнуті певні домовленості щодо сприяння впровадженню наукових розробок Інституту в практику сільськогосподарського виробництва.

Источник