Засудили без закону. Скандальне рішення суду щодо реконструктора з Чернігівської області

У середу, 30 грудня суд ухвалив вирок у кримінальному провадженні, відкритому проти зброяра-реконструктора з Ніжина Дениса Дубровського, пише «Апостроф».

«Сьогодні мені оголошено вирок. Покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Поки в дорозі і на емоціях після цього фарсу. Пізніше розпишу докладно», –- написав Денис Дубровський на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Пізніше він додав, що перебуває на волі, оскільки не було обрано запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. А вирок набуде чинності лише після того, як спливе термін на апеляцію.

«Так що на черзі, власне, ще апеляція», – повідомив реконструктор.

Нагадаємо, в 2016 році співробітники СБУ звинуватили майстра-реконструктора у «виготовленні і збуті вогнепальної зброї». Йому зробили замовлення на кремінний пістолет, а під час купівлі-продажу затримали.

Денис Дубровський вже понад 10 років відкрито займається реконструкцією історичної зброї, зокрема пістолетів 16-18 століть (часів козацтва) для фестивалів та історичних постановок. Його було затримано в кінці вересня 2016 року в Ніжині, де він проживає.

Рішення суду викликало широкий суспільний резонанс, адже минулого тижня суд дослухався до позиції захисту і повернув обвинувальний акт назад до прокуратури, оскільки той був складений некоректно.

Адвокати наполягали: через відсутність в українському законодавстві Закону про порядок поводження з вогнепальною нарізною зброєю, немає, власне і об’єкту порушення.

Натомість учора, 30 грудня, судді фактично визнали внутрішню інструкцію МВС (виконавчий, а не законодавчий орган влади) такою, що можна прирівняти до закону.

Апостроф

Источник

Новости Чернигова