Збитки довкіллю на майже 3 тисячі гривень: у селі в Козелецькій громаді стався викид аміаку

В селі Шами Чернігівського району зафіксували неорганізований викид аміаку в атмосферне повітря.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція в області на своїй сторінці у Facebook.

У березні біля села Шами Чернігівського району при перевантаженні добрива із транспортної цистерни до робочого агрегату сталася аварія в результаті якої відбувся неорганізований викид аміаку в атмосферне повітря.

Рятувальники локалізували аміачну хмару, що усунуло ризики негативного впливу на здоров’я населення прилеглих територій, але призвело до забруднення ґрунтів сполуками азоту та нітратами.

За цим фактом здійснюється досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України — забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля.

За результатами досліджень Екоінспекцією проведено розрахунок шкоди, заподіяної державі в результаті забруднення земель через порушення природоохоронного законодавства, який долучений до матеріалів кримінального провадження. Сума збитків складає 2 тисячі 756 грн.

Фото — ілюстративне.

Источник