Збитки майже на 300 тисяч гривень: на Чернігівщині оголосили підозру державній реєстраторці

На Прилуччині поліція повідомила про підозру державного реєстратора однієї з територіальних громад району у зловживанні своїми повноваженнями задля отримання вигоди та у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах. Збитки від таких дій чиновниці склали майже 300 тисяч гривень.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму офіційному сайті.

Під час досудового розслідування слідчі поліції встановили, що державна реєстраторка порушила низку законних вимог при реєстрації права власності на декілька земельних ділянок, розташованих поблизу Прилук.

Слідчі встановили, що чиновниця погодилася прийняти до реєстрації документи, подані неналежною особою. Однак фізичні особи, які нібито мали стати власниками земельних ділянок, до неї не зверталися та заяв про проведення реєстраційних дій не направляли.

Таким чином, внаслідок таких дій реєстратора з власності держави незаконно вибули п’ять земельних ділянок загальною площею майже 10 гектарів.

Також слідство з’ясувало, що надалі підозрювана вжила заходів для легалізації своїх протизаконних рішень. З цією метою вона скористалася своїм посадовим правом доступу до інформаційної бази автоматизованої системи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реалізуючи цей задум, чиновниця увійшла до вказаної бази та несанкціоновано змінила там інформацію щодо власників ділянок.

Збитки держави внаслідок протизаконних дій державного реєстратора склали 284 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПІДОЗРЮЄТЬСЯ У РОЗТРАТІ 2 МЛН БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ОГОЛОСИЛИ ПІДОЗРУ КЕРІВНИКУ КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

На підставі зібраних доказів слідчий Прилуцького райвідділу поліції за погодженням з прокурором Прилуцької окружної прокуратури повідомив чиновниці про підозри:

— у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 статті 365-2 Кримінального кодексу України);

— у несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло значну шкоду (ч. 3 статті 362 Кримінального кодексу України).

За тяжчою з них, чиновниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю ще на три роки та з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

Фото — поліція Чернігівської області.

Источник

Новости Чернигова