Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки на території «Межигір’я»

КИЇВ. 19 серпня. УНН. Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» на території колишньої резиденції президента-втікача Януковича. Про це йдеться на офіційному порталі Верховної ради, пише УНН.

Деталі

Відомо, що народні депутати підтримали законопроєкт щодо створення парку «Межигір’я» 14 липня.

Площа майбутньої пам’ятки садово-паркового мистецтва становитиме 138,5937 га. Парк створюється на землях державної власності на території Вишгородського району Київської області.

Розпорядником землі буде Кабмін. Усі земельні ділянки надаватимуться парку в постійне користування.

Також буде сформовано спеціальну адміністрацію, яка займатиметься перетворенням парку на пам’ятку, контролюватиме дотримання природоохоронного законодавства.

Новий парк сприятиме захисту рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, що зустрічаються у цій місцевості.

Доповнення

«Межигір’я» — колишня приватна резиденція експрезидента Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З 1935 до 2007 року Межигір’я було державною урядовою резиденцією, поки не було виведено в приватну власність. 23 лютого 2014 Верховна Рада України прийняла постанову про передачу «Межигір’я» у державну власність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Культурні цінності з «Межигір’я» та «Сухолуччя» передадуть розграбованим росіянами музеям

Джерело: УНН