Зеленський відреагував на дипломатичний скандал з Польщею

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна надзвичайно цінує історичну підтримку Польщі і тому не дасть «жодним політичним миттєвостям» зіпсувати відносини між українським і польським народами. Про це президент написав у Twitter, передає УНН.

Цитата

«Україна б’ється за свободу свою та всієї Європи, і ми вдячні кожному народу, який допомагає. Надзвичайно цінуємо історичну підтримку Польщі, яка разом із нами стала справжнім щитом Європи – від моря до моря. І жодної тріщинки в цьому щиті бути не може. Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами, а емоціям точно варто охолонути. Свобода й благо наших народів, цінності нашої Європи та перемога над спільним російським ворогом – понад усе», — йдеться у повідомленні.

Народи Європи знають, що свобода кожного найміцніша тоді, коли це спільна свобода всіх. Ми в Європі вміємо обʼєднуватися та захищати наші цінності пліч-о-пліч, незважаючи на жодні сезони та настрої, політичні течії та особисті амбіції. Але зараз бачимо різні сигнали, що політика…

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) August 1, 2023

Контекст

Керівник Офісу міжнародної політики Польщі Марцін Пшидач, коментуючи ЗМІ вимогу п’яти країн ЄС продовжити обмеження на імпорт українського зерна, заявив, що Києву “варто було б почати цінувати ту роль, яку Польща відігравала для України в останні місяці та роки”.

Заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга назвав безпідставними заяви про те, що Україна нібито недостатньо цінує надану Польщею допомогу.

Згодом посла Польщі викликали в МЗС після заяв про невдячність України. Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними. У відомстві переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність.

У відповідь Міністерство закордонних справ Польщі викликали українського посла.

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький назвав помилкою рішення Києва викликати посла Польщі до Міністерства закордонних справ через висловлювання представника офісу президента Польщі Марчина Пшидача.

Джерело: УНН

Новости Чернигова