Зеленський вірить в успіх контрнаступу: Ми мотивовані й майже готові


Зеленський вірить в успіх контрнаступу: Ми мотивовані й майже готові

Фото: EPA

Президент Володимир Зеленський вірить в успіх контрнаступу, до якого готуються Сили оборони України. Про це він сказав на пресконференції в Берліні після зустрічі з канцлером Олафом Шольцом.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

«Віримо в успіх, правда на нашому боці. Підтримка на нашому боці. Ми мотивовані. І мені здається, ми майже готові до цього успіху», – сказав він, відповідаючи на запитання, чи залежатиме підтримка України з боку Заходу від успіху цієї кампанії.

Він визнав: ризик того, що окремі країни скоротять військову підтримку в разі недостатнього успіху наступу, існує.

«Є ризик того, якщо наступальні дії будуть не дуже вдалими, буде зменшуватися підтримка. Є деякі держави, які думають про це, але вони не були дуже активними в підтримці України», – сказав Зеленський.

У березні чеський президент Петр Павел сказав, що Сили оборони України, ймовірно, матимуть лише одну можливість провести масштабний контрнаступ у спробі вибити російських окупантів зі своєї території, бо на ще одну може не вистачити ресурсів.

Начальник Генштабу Збройних сил Польщі Раймунд Анджейчак пізніше відповів, що кількість спроб контрнаступу визначає лише Україна.

  • Раніше Зеленський заявив, що не переймається тим, як Росія може відповісти на майбутній контрнаступ України.
  • 9 травня секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов розповів, що остаточні плани контрнаступу ЗСУ, зокрема терміни та напрямки пересування військ, ще не затверджені Зеленським.

Джерело

Новости Чернигова