Зеленський знову відкинув «глухий кут» на фронті. Наголосив, що ЗСУ можуть змінити стратегію


Зеленський знову відкинув "глухий кут" на фронті. Наголосив, що ЗСУ можуть змінити стратегію

Володимир Зеленський (Фото: ОП)

Президент Володимир Зеленський знову заявив, що він не вважає нинішню ситуацію на фронті «тупиковою», незважаючи на відповідні оцінки деяких військових чиновників США та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Зеленський в інтерв’ю NBC сказав, що українські сили можуть змінити стратегію для більш ефективного протистояння російської агресії.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Я не думаю, що це тупикова ситуація», – сказав Зеленський.

Український лідер нагадав, що 24 лютого 2022 року «світ давав нам три дні», а деякі європейські країни, які справді вірили в Україну, давали місяць.

Але, як заявив Зеленський, минуло майже два роки, і зараз ініціатива в руках України, хоча багато хто у світі і «втомився», у тому числі від підтримки України, оскільки війна йде «надто довго».

Відповідаючи на запитання, чи розглядає Україна можливість змінити стратегію у війні, Зеленський відповів ствердно.

«Наші військові розробляють різні плани, різні операції, щоб швидше просунутися вперед і несподівано завдати удару по Російській Федерації», – сказав він.

Під час учорашнього брифінгу з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн у Києві Зеленський також коментував «глухий кут» на фронті: сказав, що «це не патова ситуація» і «це не якась новина».

  • Залужний заявив, що війна перейшла у позиційний формат і для успіху потрібно знову повернути маневрений тип війни.
  • Через дефіцит потрібного озброєння ЗСУ були змушені вибивати артилерію ворога ракетами HIMARS, розповів він.
  • У той же час РФ збільшила щільність вогню старими гаубицями і посилено виробляє високоточні снаряди «Краснопіль», її не варто недооцінювати, значний час вона матиме перевагу в озброєннях, каже Залужний.
  • За його оцінкою, до кінця 2023 року Росія може наростити кількість авіації до восьми дивізій, а винищувачі F-16 вже будуть менш корисними, ніж якби їх надали раніше, оскільки Росія покращила ППО.

Читайте також: У Байдена відреагували на заяву Залужного про глухий кут на фронті: Потрібне рішення Конгресу

Джерело

Новости Чернигова