Зеленського запитали у США, чи потрібно Україні «ще $70 млрд» допомоги. Він відповів питанням


Зеленського запитали у США, чи потрібно Україні "ще $70 млрд" допомоги. Він відповів питанням

Президент Володимир Зеленський не зміг відповісти на питання ведучого програми 60 Minutes на американському каналі CBS, чи потрібно Україні для перемоги у визвольній війні проти російських окупантів «ще $70 млрд» фінансової/військової допомоги Сполучених Штатів. Він порадив союзникам прикинути, якими будуть їхні витрати, якщо Україна програє, і загарбники полізуть далі на захід.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Посилаючись на приблизно 70 мільярдів доларів, які Вашингтон вклав у військові зусилля України, ведучий запитав, чи очікує президент на продовження підтримки на тому ж рівні.

Зеленський подякував США і зазначив: так, це багато грошей, ми дуже вдячні, але «що ще Україна має зробити, щоб усі могли виміряти нашу величезну вдячність? Ми вмираємо у цій війні».

«Я просто вважаю, що вони підтримують не тільки Україну. Якщо Україна впаде, Путін, напевно, піде далі. Що робитимуть Сполучені Штати, коли Путін досягне країн Балтії? Польського кордону? А він це зробить», – сказав глава держави.

Читайте також: Якщо війна затягнеться, доведеться переводити економіку на військові рейки – Зеленський

Ведучий перепитав, що потрібно, щоб зупинити окупантів, «ще 70 мільярдів доларів?»

«У мене немає відповіді», – відповів Зеленський.

За його словами, «весь світ» має вирішити, чи хоче він зупинити російського диктатора, чи хоче дати початися Третій світовій війні: «Ми не можемо змінити Путіна, а російське суспільство втратило повагу до світу. Вони обрали його, переобрали, і виховали другого Гітлера. Вони зробили це. Ми не можемо повернутися в минуле. Але ми можемо зупинити це тут».

Читайте також: Зеленський – Заходу: Якщо нас покинуть, не знаю, як відреагують мільйони українських біженців

Він запропонував людям задуматися, «що станеться за десять років, якщо Україна впаде» і росіяни дійдуть до Польщі.

«Це не фантастика, не книга. Ми боремося по-справжньому з ядерною державою, яка загрожує знищити світ», – резюмував президент.

  • Відповідаючи на питання про бойові дії восени, взимку та навесні, Зеленський заявив, що «не дамо Путіну перепочинку, а де не проїдемо – там полетимо дронами».
  • За його словами, він знає, де ЗСУ мають намір прорвати лінію оборони росіян – «і потужно прорвати».
  • Раніше президент заявив, що «не буде щасливого кінця війни».

Джерело

Новости Чернигова