Зі скла, глини та тканини: презентували виставку жабок з колекції, яку чернігівка збирала понад 30 років. ФОТО

Сьогодні, 17 червня, в Чернігівському обласному молодіжному центрі відкрили унікальну виставку жабок з колекції медичного директора міської лікарні №4 Людмили Прог.

 

За її словами, допомогу в організації надали представниці громадської організації «Жінки Батьківщини» Чернігівщина. Наразі в експозиції представлено 600 одиниць із 1500, які колекціонерка збирала упродовж понад 30 років.

 

«Усе почалося з маленької жабки-іграшки, яку зробила і подарувала мені подруга. Так само кожен, хто приходив до оселі, приносив свою. Я не придбала жодної із жабок, що є у колекції. Усі – даровані друзями або родичами. Зроблені жабки зі скла, глини, фарфору та тканини майстрами з усіх куточків світу – від Австралії до Канади. Це статуетки, скульптури, іграшки, вішалки, прикраси, шкатулки тощо. Усі вони сповнені символізмом. Адже жабки уособлюють жіноче щастя», — розповіла на презентації Людмила Аркадіївна.

 

 

Кореспонденту Високого Валу вона зізналася: їй неодноразово пропонували викупити колекцію.

 

«Однак я не могла продати жабок, бо вважаю це злочином. Подароване продавати не можна. Лише дарувати, як я зробила це сьогодні для обласного молодіжного центру», – пояснила колекціонерка.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «БЕЗ МЕЖ». ФОТО

 

Організатори виставки запевнили, що вона буде постійно діючою.

 

 

Після презентації для дітей влаштували майстер-клас із ліпки жабок.

 

 

Источник