Міністерство оборони України передало на погодження нову редакцію наказу про військовий облік жінок, в якому значно скоротили перелік професій.
Про це написала у Facebook заступниця голови відомства Ганна Маляр.
За словами Маляр, у новому наказі визначено 14 спеціальностей і шість професій, представниці яких мають ставати на облік:
«Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше йшлося про 35 фахових напрямків, що об‘єднували понад 200 спеціальностей».
Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що зараз у наказі затверджують не всі спеціальності, які теоретично можуть стати в пригоді, а лише ті, які вважають актуальними «в осяжній перспективі». Це дозволило скоротити список.
Здебільшого йдеться про спеціальності та професії у сферах медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо.
Генштаб ЗСУ отримає можливість за необхідності змінювати перелік, якщо якісь спеціальності втратять актуальність або з’являться нові.
Резніков також сказав, що штрафи не можуть застосовуватись щодо жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Оскільки людина стає військовозобов'язаною лише після того, як стане на облік, «жоден нормативно-правовий акт не передбачає штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов'язані».
«Жінки стають військовозобов'язаними лише після того як стають на військовий облік, до моменту постановки на облік вони не є такими», — уточнив міністр.
17 січня президент Володимир Зеленський відповів на петицію про скасування наказу Міноборони. Він звернувся до Олексія Резнікова, попросив розглянути суттєве скорочення переліку професій і процедуру постановки на облік онлайн.
Раніше в Міноборони заявили, що працюють над тим, щоб частково перевести процедуру військового обліку жінок в онлайн-формат.
17 грудня набув чинності наказ Міноборони про розширення переліку спеціальностей і професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов'язаних.
Згідно з ним, жінки мають до кінця 2022 року стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком (від 18 до 60 років).
У переліку були такі популярні професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо.
Джерело – НВ