Знову на межі блекауту: ЗАЕС уночі залишилася без живлення з основної високовольтної лінії

КИЇВ. 10 серпня. УНН. Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція у ніч на 10 серпня втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ і опинилася на межі чергового блекауту, повідомили у четвер у ДП «НАЕК «Енергоатом», пише УНН.

Цитата

«Тимчасово окупована Запорізька АЕС вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут)», — повідомили в Енергоатомі у Telegram.

Деталі

У разі цього сценарію, як вказали у НАЕК, «головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані «гарячий зупин», який окупанти експлуатують з порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання)».

Як зазначив тво виконавчого директора ДП «НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач, у разі повної втрати зовнішнього живлення відбудеться відключення головних циркуляційних насосів станції і енергоблок перейде в режим «природної циркуляції»: «У цьому випадку необхідно терміново «розхолидити» його за умов відсутності охолоджуючих насосів».

Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока, пояснили у НАЕК.

«Наголошуємо: подальша окупація ЗАЕС росією, керування станцією нелегітимним та непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об’єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи. Саме тому Запорізьку АЕС необхідно негайно повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК «Енергоатом», із подальшим приведенням станції до нормального режиму експлуатації й поновленням ядерної та радіаційної безпеки об’єкта. Для цього необхідні термінові дії всієї міжнародної спільноти! Ядерний тероризм рф має бути негайно зупинений, а загарбники повинні покинути територію станції та її міста-супутника Енергодара!» — підкреслили в Енергоатомі.

Доповнення

У Держатомрегулювання вказували, що на ЗАЕС не проводяться ремонтні роботи, окупанти вводять в оману МАГАТЕ.

Джерело: УНН