ЗСУ просунулись до 8 км на лівому березі, міномети вже не дістають. Але у РФ є артилерія


ЗСУ просунулись до 8 км на лівому березі, міномети вже не дістають. Але у РФ є артилерія

Фото — Facebook Генеральний штаб ЗСУ

Українські сили відтіснили окупантів з лівого берега на відстань до восьми кілометрів, і міномети РФ більше не дістають до правого берега, проте окупанти продовжують гатити артилерією. Про це в ефірі телемарафону повідомила речниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Відповідаючи на запитання, на яку відстань українським захисникам вже вдалося відтіснити ворога на лівому березі Дніпра, Гуменюк сказала, що цифри різняться від трьох до восьми кілометрів – в залежності від специфіки, географії і ландшафту місцевості.

За її словами, окупаційні мінометні розрахунки тепер не досягають правого берега. Проте росіяни продовжують вести артилерійський вогонь та мають резерви, щоб підтягувати нові артсистеми на місце знищених, і поки що їхня кількість «не має критичної межі».

«Тобто вони не вибиті настільки, що не зможуть підтягувати додаткові сили. На місце знищених позицій повертаються ті, які більш свіжі», – сказала речниця ЗСУ.

Коментуючи ситуацію на лівому березі, вона наголосила, що закріплення Сил оборони – це довготривала операція, яка може затягнутись на кілька днів або тижнів.

«Закріпитися на березі, маючи річку у себе за спиною, – дуже непроста бойова ситуація, тож вона може тривати довгий час. Водночас ворог намагається тиснути на ті сили, які там присутні», – повідомила Гуменюк.

  • Вчора у Морській піхоті ЗСУ заявили про закріплення на трьох плацдармах на лівому березі Дніпра на Херсонщині.
  • У розвідці припустили, що російські окупанти намагатимуться перегрупуватися на лівобережжі Херсонщини у відповідь на закріплення.
  • У вечірньому зведенні Генштабу 17 листопада йшлося, що Сили оборони проводять заходи з розширення плацдарму на лівому березі.

Джерело

Новости Чернигова